Що робити, якщо у спадок дісталася частина квартири

69Іноді за заповітом людині дістається нерухомість, яку він повинен поділити з іншими родичами, зазначеними в документі. Часом грамотно вирішити це питання складно навіть за допомогою юристів.

Якщо тітонька чи бабуся залишила рідним квартиру, але прописала, що ділить її між ними на нерівні частини, то ситуація і справді складна. Приміром, внучці дістається півквартири, племінникам по 1/6, а хрещеникам – решта навпіл, і ніхто не хоче викуповувати частки інших. Виникає питання: як правильно для всіх визначити ціну. Domik.ua розібрався в нюансах розділу майна між зазначеними в заповіті родичами.

Згідно з українським законодавством, примушувати кого б то не було до продажу свого майна (частини квартири) кримінально карається. Без бажання господаря змусити його продати свою частину не можна. Зате власник найбільшої частини нерухомості може підписати орендний договір з третіми особами, і створити вкрай погані умови життя іншим мешканцям. Варто пам’ятати, що це екстремальний варіант і може спричинити за собою як адміністративні, так і судові розгляди.

Також власник більшої частини житла може сам продати свою частину і з’їхати. За статтею 361 ЦКУ, власник частки квартири вправі розпоряджатися своєю частиною житлоплощі на власний розсуд.
Згідно зі статтею 362 ЦКУ, якщо людина продає частку в праві спільної часткової власності, співвласник має право переваги перед іншими на її придбання за цінами, оголошеним для продажу.

Той, хто має намір продати свою частку, зобов’язаний повідомити про це іншим власникам із зазначенням ціни. Якщо решта власників частин квартири протягом місяця з дня отримання повідомлення про продаж не хочуть набувати право власності, продавець може продавати свою частину квартири третім особам.
Джерело: domik.ua