Реформа Госгеокадастра: основні положення

72У Держслужбі з питань геодезії, картографії та кадастру мають намір істотно реформувати сферу земельних відносин.

На думку глави Госгеокадастра Максима Мартинюка, діяльність відомства необхідно скоригувати, враховуючи процес децентралізації влади. Для організації передачі повноважень з центру на місця потрібно змінити систему земельних відносин. Зокрема, необхідно делегувати право на видачу виписок з Держземкадастру нотаріусам.

Також Госгеокадастр повинен перейти від розпорядження землями сільськогосподарського призначення до раціонального їх обліку. Для цього потрібно вдосконалити питання картографії та геодезії. За словами Мартинюка, зараз в пріоритеті Госгеокадастра – наведення порядку у сфері розпорядження землею.

Приміром, продавати земельні ділянки або права на їх оренду можна за допомогою аукціонів. Таким чином, ставка оренди під час торгів може зрости в кілька разів.
Також Госгеокадастр повинен істотно підвищити якість надання адмінпослуг, налагодивши цю роботу в інтернеті. Зараз першим електронним сервісом «Замовлення виписки з Державного земельного кадастру» користуються десятки українців на добу – це показує, що подібні ресурси ефективні для населення.

Як дізнався Domik.ua, в найближчому майбутньому Госгеокадастр повинен розробити Концепцію розвитку земельних відносин в Україні до 2020 року і навести порядок у сфері земельних відносин.
Джерело: domik.ua