Приватизація квартири

5Приватизація – це безоплатна передача державного майна в приватні руки. Приватизувавши приміщення, Ви стаєте його повноправним власником. Так, якщо квартира не приватизована, то її не можна продати, подарувати, обміняти тощо.

В Одесі через підвищення ринкової вартості нерухомості останнім часом особливо актуальна приватизація допоміжних приміщень будинку (горище, підвал та ін.), На які Одеса досить-таки багата. Горище, наприклад, можна переробити під мансарду, що за вартістю обійдеться дешевше, ніж придбання нової житлоплощі.

Особливості оформлення приватизації в Україні

Квартира в Україні підлягає приватизації на підставі права кожного громадянина оформити у приватну власність займане ним державне житло. Багато квартиронаймачів вже переоформили документи на житло, і Одеса в цьому плані не відстає від інших міст.

C 2013 житло (квартира або будинок) оформляється за іншими правилами. Тепер свідоцтво на право власності реєструється не в комунальному БТІ, а в Державній реєстраційній службі (м.Одеса, вул. Старицького, 10а).

Приватизація горища і підвалу

Якщо приватизація приватного житла щодо регламентована державою, то оформлення у приватну власність горища, підвалу супроводжується бюрократичними труднощами через відсутність процедури, закріпленої на законодавчому рівні. Якщо будинок є пам’яткою архітектури, то при ремонтних роботах необхідно вдаватися до допомоги архітектора.

Процедура викупу горища з комунальної власності досить складна і вимагає наявність згоди сусідів. Адже власники житла у багатоповерхових будинках є співвласниками допоміжних приміщень будинку, які передаються у власність квартиронаймачів всього будинку.

Також, якщо квартира, до якої приєднується допоміжне приміщення не приватизована, то її власнику спочатку необхідно оформити введення в експлуатацію на приватизований об’єкт. Тут без допомоги та консультацій фахівців не обійтися.

Необхідна допомога в оформленні?

У рамках послуги приватизації житлового приміщення, горищ і підвалів компанія «Нове БТІ» надає юридичну допомогу при реєстрації права власності не тільки в Одесі, а й у Києві. За допомогою наших фахівців Ви можете оформити:

кооперативні квартири;
горищні та підвальні приміщення.
Скільки коштує допомога в оформленні квартири, горища в Одесі, Києві?

Мимоволі виникає запитання: “Скільки коштує юридична допомога при реєстрації житлового приміщення?” або “Скільки коштує і які терміни при оформленні приватизації горищного, підвального приміщення?” Вартість і терміни залежать від площі об’єкта нерухомості. Також при визначенні вартості грають роль статус будинку і район розташування. Відповідно, вартість обладнання мансарди в центрі Одеси буде вище. Попередньо підрахувати, скільки коштує викуп підвалу можна, дізнавшись його оцінну вартість.

Вартість:

Від 1500 грн. за 1 кв.м. площі приміщення.

Термін:

2 тижні – оформлення кооперативної квартири;
6 місяців – оформлення горищного, підвального приміщення.
Підсумок:

Правовстановлюючий документ або реєстрація права власності.