Прописка в заміському будинку вже можлива

9Відтепер тисячі людей можуть прописуватися в своїх заміських будинках. Президент України Петро Порошенко днями підписав Закон України від 02.09.2014 р № 1673-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо переведення садових і дачних будинків в житлові будинки та реєстрації в них місця проживання» (далі Закон), повідомляється на сайті Верховної Ради України. Закон опублікований 26 вересня в офіційних друкованих джерелах, а це означає, що він вступив в силу вже 27 вересня.

Цим Законом встановлено, що громадянин при бажанні тепер може переводити свій садовий або дачний будинок в житловий, але за умови відповідності всіх приміщень містобудівним нормам України. Процедура такого перекладу визначена відповідною постановою Кабінету Міністрів і стає можливою за наявності відповідного рішення органу місцевого самоврядування. Потім, якщо громадянин за фактом постійно проживає в такому будинку, він може оформити прописку.

Відзначимо, що раніше у зв’язку з відсутністю прописки у громадян, які постійно проживають за містом, виникало чимало проблем у зв’язку з відсутністю прописки. Адже без прописки у людей виникали труднощі при оформленні пенсій, матеріальної допомоги від держави, при влаштуванні дітей в дитячі садки, школи.

Вони не могли отримати паспорт громадянина України, закордонний паспорт, водійське посвідчення, оформити кредит. Також виникали проблеми з наданням безкоштовної медичної допомоги, при прийомі на роботу, звернення до суду, при голосуванні на місцевих та всеукраїнських виборах і так далі.

На конституційному рівні прийняття цього Закону має дуже велике значення, адже він вирішує проблему реалізації громадянами права на вільний вибір місця проживання.