Дозволено оформляти спадщину без прив’язки до місця проживання

18Верховною Радою України 12 лютого 2015 був прийнятий законопроект “Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо місця відкриття спадщини” (№1534). Зміни внесені до статті 1221 Цивільного кодексу України під назвою “Місце відкриття спадщини”.

Раніше падати заяву про відкриття спадщини можна було тільки за останнім місцем проживання спадкодавця (того, від кого переходить спадщину). Тепер місцем відкриття спадщини вважається місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, зацікавлених в охороні цього майна, або вимог кредиторів.

Після подачі заяви нотаріус відкриває спадкову справу і реєструє його в у Спадковому реєстрі в порядку, затвердженому Кабінетом міністрів України.

Така норма закону спрощує оформлення спадщини, так як для відкриття спадщини можна звернутися до будь-якого нотаріуса на території України. Зараз це актуально для громадян, які проживають в АР Крим, а також для переселенців з східної частини України.