Що необхідно знати власникові квартири перед ремонтом

perenosТрохи купував форуми, зрозуміліше від цього не стало. Основні висновки:
1. Водопостачання та опалення не узгоджується, якщо не планується встановлювати обладнання з іншими характеристиками. Наприклад, батарею в 2 рази більше.
2. Проект електрики потрібно узгоджувати до її монтажу. А після монтажу потрібно провести випробування для отримання дозволу на введення в експлуатацію.
3. Перепланування потрібно узгоджувати. Навіть якщо вона мінімальна – наприклад, добавлена ​​ніша з гіпсокартону.На додаток невеличкий витяг зі статті:
“Практично у кожного покупця квартири в новому будинку виникає правомірне бажання якомога швидше зробити ремонт і в’їхати в квартиру. Але, поки ви не отримали свідоцтво про право власності, Ви, юридично не є власником «своєї» квартири. На практиці, забудовники видають ключі від квартир задовго до отримання власником права власності, тим самим «даючи дозвіл» на проведення ремонтних робіт.

Власник рідко буває повністю задоволений запропонованої забудовником плануванням. У зв’язку з цим, в більшості квартир в новобудовах власники влаштовують масштабні і не дуже перепланування. В даному випадку, при проектуванні об’ємно-планувальних рішень дизайнерами або Вами самими, необхідно проконсультуватися з фахівцями або безпосередньо в житлової інспекції вашого округу – а можна-ли взагалі буде потім узгодити планування квартири, яку Ви задумали.
Під переплануванням розуміється будь-яка зміна планування квартири, щодо вихідного технічного плану БТІ (Бюро технічної інвентаризації) – монтаж і демонтаж стін, установка і зміна положення сантехприборов зміна фасаду будівлі (останнє відноситься не до перепланування, а до реконструктивних робіт по фасаду , але тим не менше також підлягає узгодженні.). На щастя для більшості власників квартир в новобудовах в березні 2016 року Ухвалою уряду була офіційно скасована необхідність узгодження установки кондиціонерів на фасадах будівлі.

Отже, перше – перш ніж почати ремонт квартири в новобудові переконайтеся, що Вашу планування потім можна буде узаконити.
В даний час у всіх будинках-новобудовах обов’язково створюються товариства власників житла (ТВЖ), яка самостійно або шляхом залучення керуючої компанії займається питаннями загальнобудинкового управління. На практиці, керуюча компанія в новобудові бере на себе функцію технічного нагляду за проведенням ремонтних робіт. Поняття технічного нагляду у всіх керуючих компаній чомусь різний, але в основному їх нагляд буде здійснюватися за відповідальними видами робіт:
– Прокладка електрики і монтаж електрощитка, інші дрібні роботи по електриці, або як кажуть російською мовою ” мелкие работы по электрике“;
– Гідроізоляція мокрих зон;
– Звукоізоляція підлоги;
– Прорізання отворів в несучих стінах і т.п.
Якщо Ви в результаті ремонту не робите зі своєю новою квартирою – нічого протизаконного, то не потрібно намагатися уникнути перевірок керуючої компанії, тому що потім, коли Ви вирішите узаконити перепланування своєї квартири, керуюча компанія в якості організації, яка здійснювала технічний нагляд, буде візувати акт завершеного перебудови Вашої квартири.
Повністю узаконити планування Вашої квартири Ви зможете тільки після того, як отримаєте свідоцтво про право власності.

Крім того, дуже часто керуюча компанія «просить» представити узгоджений з енергонагляду проект електрики Вашої квартири. Будьте готові, до того, що в залежності від того в якому вигляді (щодо повноти виконаної забудовником електророзводки) передається Вам квартира в тільки, що побудованому будинку, з Вас можуть зажадати наступне:
– Представити проект електрики (включаючи однолінійну схему);
– Узгодити цей проект в Енергонагляд;
– Після повного монтажу електрообладнання провести заміри і процедуру приймання обладнання в експлуатацію.