Реєстрація перепланування

39Зміна планування об’єкту нерухомості завжди краще спочатку обговорити з фахівцем. Але на практиці ситуація така, що велика кількість власників житлової та комерційної нерухомості вирішують проводити будівельні роботи без дозволу, або розраховують, що узаконять все пізніше.

Щоб узаконити нове планування може знадобитися більше часу, ніж Ви очікували, і місто Одеса в цьому плані не виняток. Тому багато хто вважає, що простіше спочатку здійснити всі будівельні дії і тільки потім реєструвати зміни. Але не варто забувати про те, що Неузаконена перепланування чи реконструкція без оформленого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність, а в деяких випадках навіть кримінальну.

Легалізація перепланування квартири, будинки

Легалізація (реєстрація) перепланування, реконструкції квартири або будинку необхідна для того, щоб документи на нерухоме майно відповідали дійсності. Зміна місця розташування або знесення перегородок усередині приміщення може вплинути на значення житлової та підсобної площі квартири або будинку, через що і виникає невідповідність цих площ. Якщо перепланування або реконструкція не оформлені, то укладати угоди, предметом яких є така нерухомість, заборонено.

Про те, що перепланування у квартирі або житловому будинку не оформлена можна дізнатися, замовивши технічний паспорт на такий об’єкт. У техпаспорті буде відмітка про те, що будівельні дії не узаконені. Також, якщо ціна на будівлю або приміщення порівняно невелика і відсутня техпаспорт, то слід побоюватися прихованих сюрпризів у майбутньому.

Легалізація включає в себе кілька етапів. За правилами спочатку необхідно оформити дозвіл на проведення будівельних робіт, далі об’єкт підлягає введенню в експлуатацію. Власники, оформивши належним чином реконструкцію зрештою отримують свідоцтво про право власності.

Як оформити дозвіл на реконструкцію в Одесі або узаконити самовільне перепланування в квартирі, будинку?

Погодження дозволу на зміну в плануванні, узаконення перепланованого будинку – у всьому цьому Вам допоможуть фахівці компанії «Нове БТІ». Точний порядок дій наших співробітників при реєстрації реконструкції як житлового, так і нежитлового приміщення в Одесі та Одеській області допоможе Вам заощадити величезну кількість часу.

Тільки власник має право вирішувати для себе, оформити всі необхідні дозволи спочатку або узаконити все після завершення будівельних робіт. Компанія «Нове БТІ» надає допомогу в процесі легалізації, тому одним з провідних напрямків нашої діяльності є оформлення документів на нерухомість в Одесі та області.

Легалізація перепланування / реконструкції квартири, будинки фахівцями компанії «Нове БТІ» включає в себе наступні етапи:

Розробка містобудівної розрахунку (при зміні геометричних параметрів).
Отримання містобудівних умов і обмежень в Управлінні архітектури та містобудування (при зміні геометричних параметрів).
Розробка проекту.
Укладання договорів на авторський і технічний нагляд.
Подача і реєстрація декларації про початок виконання будівельних робіт в Департаменті державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області (м.Одеса, вул. Канатна, 83).
Виготовлення технічного паспорта.
Подача і реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації в Департаменті державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області.
Отримання і реєстрація свідоцтва про право власності в Державній реєстраційній службі (м.Одеса, вул. Старицького, 10а).
Існують також випадки, коли перепланування не підлягає легалізації. Вони детально описані в Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації та на них дозвіл не потрібен.

Термін:

Від 1 до 1,5 міс.

Вартість:

Ціна залежить від виконаної роботи. Кожен випадок індивідуальний, і відповідно чим більше етапів буде включати в себе процес реєстрації (легалізації), тим більше буде ціна послуги. На порядок цін також впливають параметри об’єкта. Багаторічний досвід компанії «Нове БТІ» на ринку оформлення нерухомості дозволяє нам встановлювати прийнятні ціни на послуги з реєстрації.

Підсумок:

Свідоцтво про право власності
Витяг з реєстру прав на нерухоме майно
Технічний паспорт на об’єкт нерухомості.