За чий рахунок будуть добудовувати недобудови

key and handПроблема незавершеного будівництва в Україні виникла давно. Багато недобудов з’явилося в 2008 році, так як після різкого подорожчання курсу долара у забудовників просто не вистачило грошей на завершення будівництва.

Мінрегіон вирішив добудувати 15 недобудов за рахунок місцевих бюджетів. Як розповів начальник відділу координації діяльності ДАБК і Атестаційної архітектурно-будівельної комісії Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіону Ігор Денисюк, з місцевих бюджетів виділять 268 млн грн на завершення будівництва 15 житлових будинків.

Як будуватимуть

Як стало відомо Domik.ua, добудовувати житло будуть за рахунок програми «Доступне житло». Цей механізм був прописаний у постанові Кабміну ще в 2009 році. Тоді ж уряд мав намір добудувати довгобуди, ступінь готовності яких була не менше 70%. Були навіть виділені кошти на реалізацію цієї програми, але гроші так і не освоїли.

Тепер Мінрегіону довелося зайнятися вирішенням проблеми з недобудовами, так як до існуючих з 2008 року об’єктам додалися нові будинки, крім того, виникла необхідність в житло для переселенців.

Серед варіантів вирішення проблеми була пропозиція завершити будівництво житлових будинків за рахунок Міноборони з подальшою передачею квартир військовим АТО і переселенцям. Але у відомстві виділили 1 млрд грн на придбання 3058 готових квартир на первинному ринку і 1000 – на вторинному. Це житло отримають тільки військовослужбовці.

Дані про кількість об’єктів незавершеного будівництва різняться: за інформацією Державної служби статистики, таких будинків 3823, з них тільки в Києві – 357 об’єктів. Але, за словами заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Романа Абрамовського, в Україні тільки 70 будинків є недобудовами, не рахуючи об’єктів, що не були введені в експлуатацію, але вже продані. Їх ступінь готовності – 80%.

На що сподіватися інвесторам

Покупці, які купили квартиру в недобудові, доводиться розраховувати або на себе, або що цей проект хтось викупить і добудує. Є приклади, коли власники житла об’єднувалися в кооператив, отримували право власності на будинок і залучали додаткові інвестиції для завершення будівництва.

Також недобудований проект може добудувати другий забудовник, але лише в тому випадку, якщо його ризики будуть мінімальними. Для забудовника може бути цікавим об’єкт з високим ступенем готовності і менш, ніж 50% проданих квартир.