Як незаконні будівництва в Києві перетворюються на «законні»

а2Віце-прем’єр Валерій Вощевський заперечує, що йому належить компанія «Житлобудінвест», яка будує будинок на Нижньому Печерську, законність якого викликає питання у громадськості.
Раніше оглядач повідомляв, що в Києві між вулицями Новоселицької та Бусловская будкомпанія «Жітлобудінвест» будує об’єкт, який не відповідає заявленій в паспорті поверховості. Замість заявлених чотирьох поверхів забудовник вже побудував дев’ять.

Представники віце-прем’єр-міністра України Валерія Вощевського заявили, що інформація про причетність державного діяча до незаконної будівництві – неправдива. В офіційному листі до редакції видання «Наші гроші» представники Вощевського просять спростувати неправдиву інформацію з матеріалу під назвою «Віце-прем’єр по-хамськи і протизаконно забудовує один з Печерських пагорбів».

Претензії стосувалися аргументів, які «Наші гроші» привели в якості доказів незаконності зазначеної будівлі. Це інформація про те, що забудовник ТОВ «Жітлобудінвест», згідно Держреєстру, належить віце-прем’єр-міністру України Валерію Вощевському, а також фотографії паспорта об’єкта і самої будівлі, яка всупереч зазначеної в паспорті поверховості, «виріс» вже вдвічі вище.

Представники Вощевського стверджують, що початковий проект був запланований як чотириповерховий будинок з підземним паркінгом. Але в умовах кризи будматеріали почали дорожчати і ТОВ «Жітлобудінвест» вирішило збільшити поверховість. Після цього забудовник отримав всі дозвільні документи і приступив до зведення п’ятого і вище поверхів. А інформаційний щит нібито забули поміняти на інший, з більш повною інформацією про об’єкт. Однак після публікації матеріалу в ЗМІ, паспорт об’єкта змінився дуже швидко – зараз на ньому заявлено будівництво «багатоповерхового будинку».
Але і після заміни паспорта в забудові легко знайти ряд порушень. Наприклад, цільове призначення. Згідно з Реєстром, ділянки, де ведеться будівництво, мають цільове призначення – «для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд» (класифікатор 02.01). Тобто, мова йде про приватний будинок. Автори розслідування, проведеного виданням «Наші гроші», підкреслюють, що крім пункту 02.01, в класифікаторі є ще один – 02.03 – «для обслуговування багатоповерхового житлового будинку», і такого призначення у земель «Жітлобудінвеста» немає.

«Наші гроші» також з’ясували, що на паспорті будівництва немає зображення об’єкта. А земля, на якій будується об’єкт, була викуплена на аукціоні після банкрутства ТОВ «Сетрум». Найбільше на цьому банкрутство втратив державний банк «Київ», який видав «Сетруму» кредит в 210 мільйонів гривень. Пізніше, в серпні 2013 року ТОВ «Жітлобудінвест» придбало землі у власність.

Крім того, на паспорті об’єкта не вказана категорія складності споруди. Адже 4-поверховий будинок – це 3 категорія складності, на яку не потрібно отримувати дозвіл, а 8-поверховий – як мінімум четверта, де дозвіл необхідно.