Три варіанти розвитку подій на ринку нерухомості Донецька

67Є 3 варіанти розвитку подій, при яких угоди купівлі-продажу будуть мати місце на територіях, підконтрольних бойовикам.

Варіант перший. Оптимістичний.

Високі договірні сторони приходять до розуміння і виконують Мінські угоди. Території, зайняті на момент підписання, бойовиками, формально залишаються у складі України, нехай навіть у вигляді якоїсь «автономії», але на них, на цих територіях, діють закони України.

Реєстри угод відкриті, в регіон повертаються ті громадяни, яким все одно, де вести бізнес. Або ті, у яких банально закінчилися гроші, і ніде жити. Вони змушені відновлювати зруйновані зв’язку (якщо не вдома), відкривати офіси, магазини, виробництва, попутно домовляючись з «новою владою» на нових же условіях.

У цьому випадку, рано чи пізно, гроші почнуть повертатися в місто, зароблять канали авто та залізничних поставок, налагодиться зв’язок, продуктові мережі знову почнуть орендувати склади, не боячись «набігів і нальотів» експропріаторів. Міліція, податкова (або її революційний аналог) обкладе підприємців відповідним податком (здрастуйте, дев’яності!), І незабаром, залишився в місті народ забуде, що колись жив по-іншому. Запрацюють «непманських» кафе і ресторани, в яких будуть святкувати нові господарі життя, змінивши камуфляжі на малинові піджаки, а «калаша» на золоті ланцюги.

Покупці нерухомості, як і в 90х, нові росіяни «або новорусси», які пройшли період первісного нагромадження капіталу через блок-пости і гранатомети, і яким вже буде за статусом належить «платити за послугу», вальяжно розташуються в кріслі якого-небудь «Донбас -Палас »з сигарою, а ріелтор буде струнко стояти перед паном, і від того, наскільки завзято він буде витягуватися (або навпаки, прогинатися), буде залежати його гонорар або стусан під зад. Ціни на нерухомість повернуться на рівень 2002-2003 року.

Через років 5 більшості з нових господарів вже не згадають, так як вони нічого, крім автомата, тримати не вміють, а ключові пости в бізнесі займуть ті, хто вчасно опинився біля корита нової хвилі експропріації-націоналізації. Можу посперечатися, що це будуть всі ті ж особи, яких ми можемо сьогодні споглядати в ВР.

Варіант другий. Песимістичний.

Конфлікт в Донбасі заморожується. Території, підконтрольні бойовикам, які встигли «віджати» за час припинення вогню, обнесуть колючим дротом, яку нам замість високоточних ракет, поставлять США. Весь бізнес, як і всі осудні, адекватні громадяни, IQ яких вище IQ примата, з регіону поїдуть, не тільки тому що гроші люблять тишу, але й тому, що будь-який бізнес вимагає чітких і зрозумілих правил гри, а у приматів правил немає і бути не може, крім звичного «відняти і поділити».

Магазини та офіси здебільшого забиті, а в деяких живуть «нові громадяни» молодої республіки, що завоювали бойові шрами і нагороди в боях проти «українських фашистів». Як саме буде проходити заселення, можна побачити, подивившись старі радянські фільми про Жовтневу революцію, особливо, взяття винних підвалів і продовольчих баз, голодні бунти.

На чолі невизнаних республік буде стояти маріонетковий уряд, а-ля какойто, яке Кремль буде накачувати баблом з грошей російських платників податків, і яке за лояльність до Кремля буде періодично нагороджуватися орденами «Героїв Новоруссіі». Народ буде убожіти, покидати регіон в надії влаштуватися в Україні або в Росії, нерухомість остаточно завалиться в ціні, і квартира на бульварі Пушкіна буде коштувати близько $ 5000-10000, а новобудови будуть зяяти очницями порожніх розбитих і розграбованих квартир.

Є ще третій сценарій.

Вчора відомий і дуже талановитий журналіст «Нової газети», Юлія Латиніна, у програмі «Код доступу» сказала: «Україна нічого не втратила, крім своєї дівочої честі, позбувшись шматка своїй території і 2х мільйонів люмпенізованого населення, всі ці 20 років тягне її назад в СРСР. Так може, забути про це шматку і про ці недогражданах, щоб зробити крок у нове краще майбутнє? »

І хоча мені нескінченно боляче чути такі промови від поважної мною журналістки (і не тільки від неї), я бачу третій сценарій розвитку подій. Після відділення від України, «відгризати» територія проголошує незалежність і звертається до Путіна про визнання її «республікою», потім в кращих традиціях, звертається з проханням приєднати території до Росії, а Держдума з помпою і загальним радістю росіян, приймає рішення про приєднання.

Деякі «екстремали», в основному, з числа колишніх донеччан, а тепер росіян, кидаються скуповувати активи, що подешевшали донецьких компаній, а також квартири в нових будинках зі зробленими чисто з донецьким розмахом ремонтами. Ціни на нерухомість підвищуються на 15-25% від військової, і фіксується на цій позначці в найближчі років 5, до того моменту, поки не почнеться новий переділ карти світу.

Який сценарій ви, дорогі читачі, вважаєте найбільш фантастичним?