Топ-8 промислових об’єктів, поряд з якими небезпечно купувати житло в Києві

070Столиця України активно забудовується висотками, стабільний попит на житло дозволяє забудовникам зводити будівлі на кожному вільному ділянці землі.

Покупці при виборі квартири в основному звертають увагу на її стан, вартість, інфраструктура і транспортна розв’язка, але не завжди звертають увагу на те, які об’єкти знаходяться поруч.

У Києві є кілька будівель, біля яких жити небезпечно. Domik.ua не рекомендує купувати житло біля потенційно небезпечних об’єктів:

1. ТЕЦ-6 – найпотужніша теплоелектроцентраль України, яка забезпечує теплом Дніпровський, Дарницький, Деснянський, Подільський та Оболонський райони Києва. Вона працює на мазуті, продукти згоряння якого погано впливають на імунітет і органи дихання. Крім того, біля ТЕЦ знаходяться торфовища, які періодично горять. ТЕЦ знаходиться на вулиці Пухівській, 1А.

2. ТЕЦ-5 також викидає в атмосферу продукти горіння мазуту, крім того, там немає системи утилізації попелу і шлакової суміші, що отруюють повітря. ТЕЦ розташована на вулиці Промисловій, 4.

3. На спецкомбінаті «Радон» знаходяться радіоактивні відходи, звезені в 80-і роки XX століття з сусідніх областей. У 1995 році тут стався витік тритію. Зараз будівля в аварійному стані. Комбінат розташований на вулиці Червонопрапорній, 50.

Читайте також: Топ-10 найвищих новобудов Києва

4. Сміттєспалювальний завод «Енергія» у рік викидає в повітря 700 тонн шкідливих речовин. Завод знаходиться на вулиці Колекторній, 46.

5. Завод «Радикал». Раніше підприємство було секретним об’єктом і одним з найпотужніших хімічних підприємств СРСР. З чуток, в 1996 році дах одного з цехів обвалилася і пошкодила ємності зі ртуттю. У 2007 році стався розлив ртуті, яку ніхто так і не прибрав.

6. Бортницька станція аерації сьогодні вміщує близько 8500000 куб. м мулу, замість допустимих 3 млн. У 2012 році на станції сталася велика аварія. Потенційна небезпека в тому, що при прориві греблі станеться розлив відходів, які потраплять у Дніпро.

7. Полігон № 5, на якому знаходиться звалище твердих побутових відходів, розташований у селі Підгірці Обухівського району. Фільтрат, що стікає з сміття, потрапляє в грунт і підземні води, випаровується в повітря. Столична влада має намір побудувати там сміттєпереробний завод, але конкретних термінів не вказують.

8. Державне підприємство «Захід», на якому зберігається 200 тонн берилію. Цей радіоактивний метал міститься в негерметичних контейнерах. Підприємство розташоване по проспекту Академіка Вернадського, 38.
Джерело: domik.ua