Що заважає українським забудовникам конкурувати з європейськими

а4Що заважає українській будівельній сфері стати європейською? Цим питанням зараз задаються як імениті експерти, так і ріелтори і українські інвестори.

За словами президента Будівельної палати України Петра Шилюка, на сьогоднішній день влада не помічають труднощів і проблем вітчизняної будівельної сфери, з якою можна почати відновлювати економіку України. А проблеми на ринку є: невисокий споживчий попит усередині країни і звуження ринку збуту в країнах ближнього зарубіжжя.

Проблеми наздогнали не тільки забудовників, а й виробників будівельних матеріалів. На внутрішньому ринку обсяг будівництва низький, так що попит на будматеріали також не високий. Незважаючи на те, що у виробників будматеріалів є шанс поставляти свою продукцію в європейські країни, скористатися ним змогли лише деякі компанії.

Domik.ua з’ясував, що для того, щоб вийти на європейський ринок вітчизняним будматеріалів необхідна відповідна сертифікація. Крім сертифікатів ISO виробники повинні відповідати й іншим вимогам Європи.

Будівельні компанії України також поки далекі від європейського ринку. У порівнянні із зайнятістю у сфері будівництва за часів Радянського Союзу, зараз задіяні в будівництві лише чверть – з 1,5 мільйона людей залишилися в будівництві лише 380 тисяч. Але для українських будкомпаній вихід до Європи не є пріоритетом в роботі. Якщо у них тут будуть інвестиції, вони зможуть успішно працювати в Україні.

Поліпшення ситуації для українських забудовників можливо при мирній обстановці в країні, достатньому рівні інвестицій, програмах іпотеки та посильних кредитних ставках, а також збереження і розвиток наявної бази. Раніше в Україні було 84 домобудівних комбінату, зараз їх менше 10.