Колапс ринку нерухомості України

56Майдан, криза влади, входження Криму до складу РФ серйозно вдарили по ринку нерухомості України. Київські ЗМІ, що спеціалізуються на нерухомості, пишуть про падіння ринку до 15-річного мінімуму.

Що відбувається з ринком нерухомості України, з’ясовує “РБК-Нерухомість”, читаючи київську пресу.
Великий розпродаж

За місяць кількість виставлених на продаж апартаментів і особняків у Києві і околицях виросло в п’ять разів, пише видання “Сегодня.ua” з посиланням на сайт безкоштовних оголошень Slando. Українські багатії масово позбуваються від дорогої нерухомості в Україні.

Так, ще восени 2013р. у продажу було близько 1 тис. квартир і будинків вартістю понад $ 1 млн. В середині січня 2014р. кількість пропозицій досягло 5 тис. А зараз їх число наближається вже до 6 тис. Левова частка всіх пропозицій припадає на Київ.

За останні півроку кількість пропозицій нерухомості в Україні зросло майже на третину, підтверджують журналісти порталу “СтройОбзор”. Найбільше зростання числа пропозицій зафіксований в сегменті комерційної нерухомості. У період з вересня 2013р. по березень 2014р. він склав 35,5%.

Квартир на продаж стало на 31,5% більше. При цьому на вторинному ринку зростання склало 33,5%, а на первинному – 22%. Будинки на продаж стали виставлятися на 28% частіше, а земельні ділянки – на 20,5%.

В град Лондон

Заможні громадяни України вийшли в поточному кварталі на перше місце серед колишніх радянських республік за кількістю купується дорогої нерухомості в центрі Лондона, передає українське видання Minfin.

За останніми даними лондонської компанії з торгівлі нерухомістю Beauchamp Estates, громадяни України в даний час є лідерами з купівлі будинків і квартир у центральних районах міста. На другій позиції списку – громадяни Росії. Потім в порядку убування ідуть вихідці з Казахстану, Азербайджану та Грузії.

Ціни

Ціна приватних будинків у передмісті Києва в березні 2014р. порівняно з груднем 2013р. знизилася на 6% – до 1,096 тис. дол. за 1 кв. м. У той же час в гривні середня вартість будинків зросла на 25,5% – до 11,695 тис. грн за 1 кв. м, пише “РБК Україна” з посиланням на київський інформаційно-аналітичний портал “Столична нерухомість”. У 20% будинків вищого цінового сегмента середньозважена ціна пропозиції склала 23,543 тис. Грн за 1 кв. м, а в 20% будинків низького цінового сегмента – 4,813 тис. грн за квадратний метр.

Кількість угод

За березень в Києві було продано 688 квартир, повідомляє портал “Вести” з посиланням на дані консалтингової компанії SV Development. Це майже вдвічі менше, ніж у лютому, коли на “вторинці” відбулося 412 угод і 694 – в новобудовах. “Березень показав найнижчий рівень продажів за останні 15 років. Навіть у кризовому 2009-му продавалося більше квартир”, – говорить аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький.

“Навіть ті нечисленні покупки, які відбувалися, відбувалися з метою подальшого перепродажу – для спекуляцій, – відзначає старший аналітик департаменту стратегічного консалтингу UTG Костянтин Олійник. – Враховуючи те, що довіра українців до банківських депозитів в національній валюті зараз невисока, а інші фінансові інструменти для рядових інвесторів в країні представлені слабо, населення воліє вкладатися в житлову нерухомість. Десь третина квартир купується замість депозитів “.

Криза закінчиться восени

Ринок нерухомості пожвавиться вже до середини осені, однак робити прогнози щодо зміни вартості житла на первинному ринку поки рано, пише domik.ua з посиланням на заяву президента Асоціації фахівців з нерухомості України Сергія Злидень.

“Наші майбутні політико-економічні партнери будуть вичікувати. Насамперед результатів виборів президента, призначених на кінець травня цього року. Плюс ще близько півроку, щоб придивитися до політики нового гаранта”, – пояснив він. Крім того, у сфері ринку нерухомості з осені може спостерігатися входження перших закордонних інвестицій, додав Злидень. Експерт уточнив, що ситуація на ринку вторинного житла принципово не зміниться. “Тут діють трохи інші закони, адже він, окрім курсу валют, особливо ні від чого більше не залежить, тому й зміни будуть мінімальні”, – уточнив аналітик.

Консалтингова компанія “SV Development”