10 хитрощів, які допоможуть заощадити при ремонті квартири

Економія повинна бути економною, особливо коли мова заходить про ремонт в квартирі. Сайт “РІА Нерухомість” вирішив цього разу не писати великий і розумний текст, а просто зібрав короткі, але надзвичайно корисні хитрощі, які збережуть гроші господарям в процесі ремонту.
Економія повинна бути економною, особливо коли мова заходить про ремонт в квартирі. Сайт “РІА Нерухомість” вирішив цього разу не писати великий і розумний текст, а просто зібрав короткі, але надзвичайно корисні хитрощі, які збережуть гроші господарям в процесі ремонту.

1. Оптом дешевше. Не варто дробити ремонт на кілька етапів в надії знайти найдешевших виконавців на кожен вид робіт. Чим менше об’єм робіт, тим більше попросить кожен виконавець, і це виправдано, так як новому майстру потрібно буде заново проходити організаційний етап при початку робіт на об’єкті – закуповувати “времянку”, витратні матеріали, інструменти та інше. До того ж майстра позбавляються можливості “запараллелівать” роботи і тим самим оптимізувати роботу на об’єкті. Відповідно, загальний час збільшується, а в даному випадку в прямому сенсі час – гроші, ділиться досвідом генеральний директор онлайн сервісу замовлення ремонту  Андрій Лямін-Бородін.

2. Економія з запасом. Закуповувати чорнові матеріали, на думку експерта, краще з невеликим запасом. Доставка двох-трьох відсутніх мішків або простий бригади обійдуться дорожче. Те ж можна сказати про чистові матеріали – такі як плитка, покриття для підлоги, шпалери – навіть якщо запланованого обсягу вистачило, краще мати невеликий запас на випадок, якщо доведеться замінити зіпсований елемент, так як через якийсь час у продажу може не виявитися вашої серії.
4. Ловіть знижки. Для економії на чистових матеріалах варто стежити за акціями та спеціальними пропозиціями дилерів і великих будівельних мереж, вказує Лямін-Бородін. Так, складські залишки можна купити з суттєвою знижкою. Також можна вибирати матеріали з економічною витратою. Наприклад, однотонна плитка вимагає меншого запасу на підрізування, ніж узорная, а шпалери з дрібним малюнком будуть потрібні в меншому обсязі, ніж шпалери з великим принтом.

Хоча з іншого боку, як шпалери з великим малюнком можуть заховати невеликі нерівності стін, додає заступник директора з маркетингу компанії “Каширський Двір” Ольга Карпінська. В цьому випадку можна буде обійтися без вирівнювання стін штукатуркою, тобто заощадити на чорнових роботах.

5. Прайс-лист вперед. Якщо у вас немає дизайн-проекту квартири, практично неминуче виникнуть незаплановані додаткові роботи. Тому краще відразу запитати у майстрів прейскурант на всі види робіт, щоб ціна не формувалася спонтанно вже в процесі, і щоб її можна було перевірити і самостійно підрахувати.

Крім того, співрозмовник агентства рекомендує користуватися онлайн-сервісами замовлення ремонту, де є онлайн-калькулятор розрахунку ремонту, якщо і не для замовлення робіт, то хоча б для розуміння цінового рівня ринку на кожен вид послуг.
6. Ремонт краще робити взимку. Ринок послуг ремонту сезонний, пік кількості замовлень і рівня цін – літо, вказує експерт. Відповідно, якщо є можливість робити ремонт поза сезоном, на цьому можна заощадити, так як багато хто, навіть хороші фахівці, сидять без замовлень і готові знижувати ціни на свої послуги.

7. Наполягайте на бонуси. Коли ви вже досягли домовленості з ремонтною бригадою про певний обсяг робіт і вартості цього контракту, попросіть включити в нього в якості бонусу невеликі, але потрібні послуги, наприклад, навішування карнизів. “Швидше за все, вже” поклавши в кишеню “велике замовлення, виконавці не відмовляться від невеликого доважку. До речі, цим же прийомом користуються і самі будівельники, коли клієнт сумнівається і відтягує рішення”, – зазначає співрозмовник агентства.

Дрібні роботи копійку бережуть, погоджується Карпінська. Потрібно заздалегідь купити або хоча б доглянути побутову техніку, щоб уже під неї в процесі ремонту розташовувати розетки, випилювати отвори в плитці (наприклад, під шланг пральної машини у ванній). Взагалі, в місцях, де йде обробка плиткою, краще відразу попросити майстрів прикрутити всі гачки, полички, тримачі. Справа в тому, що такі роботи в складі великого обсягу можуть піти зі знижкою або взагалі безкоштовно, бонусом. А ось самостійна спроба просвердлити плитку може привести до її розтріскування і як наслідок – повторним робіт.

8. Ремонт з гарантією. Працюйте з тими виконавцями, які дають гарантію на свою роботу. Гарантія повинна бути закріплена в договорі і термін її повинен складати, бажано, не менше року. Навіть при сумлінному виконанні робіт існує ймовірність, що щось піде не так, і проблема “вилізе” вже в процесі експлуатації. Особливо це стосується того, що не очевидно на перший погляд – інженерних систем.

З цим погоджується Карпінська. Вона зауважує, що, наприклад, ні в якому разі не можна підключати теплі підлоги в квартирі до центрального опалення. “Це адміністративне порушення, доведеться заплатити чималий штраф. Якщо робочі пропонують це зробити, не зв’язуйтеся з цією бригадою”, Або незаконно підключаться до електромережі, краще придбати портативні генератори www.promobud.ua та спати спокійно. – наполягає співрозмовниця агентства.

Маючи гарантію на проведений ремонт, ви будете звільнені від незапланованих додаткових витрат, додає Лямін-Бородін.

9. Характеристики важливіше бренду. У деяких випадках популярність і дорожнеча бренду не завжди означає, що йому немає більш бюджетної і хорошою альтернативи. Так, при установці батарей експерт компанії “Каширський Двір” радить звертати увагу на їхні технічні характеристики, а не на походження бренду. “Деякі вітчизняні виробники представляють відмінний товар набагато дешевше, ніж закордонні аналоги. У чавунних радіаторів, до речі, вище тепловіддача, тому краще віддавати перевагу їм”, – вказує Карпінська.
10. Декор проти переробок. Для сімей з маленькими дітьми співрозмовниця агентства рекомендує вибирати для оформлення стін – фарбування. Згодом буде простіше підфарбувати якісь плями або дитячі малюнки, ніж переклеювати шпалери, пояснює вона. Для цих цілей тримайте про запас банку колерованной фарби.
Самі з руками: як уникнути помилок при ремонті квартири
“Також, якщо ви не плануєте через рік-два переробляти ремонт, продумайте кольору, використовувані в інтер’єрі. У першу чергу все залежить від вашого темпераменту, але частіше яскраві кольори все-таки швидко набридають, на відміну від спокійних пастельних тонів”, – міркує Карпінська.

Залишайте зразки шпалер і плитки після ремонту на випадок, якщо доведеться щось підлатати, наприклад, після затоплення квартири. “Як правило, зміна колекції в магазинах відбувається 1 раз в квартал, до того ж одні і ті ж відтінки шпалер або плитки з різних партій можуть істотно відрізнятися, тому, не маючи зразків, ви не зможете підібрати необхідний вам товар. Це може привести до тому, що доведеться знову повністю міняти дизайн квартири “, – пояснює експерт” Каширського двору “.