3 варіанти планування кухні в новобудові, які вам сподобаються

Стандартна розстановка меблів, комфортна зона готування з півостровом або барна стійка на лоджії – розповідаємо, як максимально ефективно використовувати площу кухні в новому будинку.

Власникам квартир в новобудовах можна позаздрити – площа кухонь в них дозволяє створити функціональну планування без шкоди комфорту. Як розташувати гарнітур, варто робити вибір на користь барної стійки і чи потрібен кухонний острів – архітектор Анастасія Кисельова ділиться ідеями, а експерт з переплануванням Максим Джураев розповідає про нюанси узгодження.

Коротка інформація: кухня в будинку серії І-155МК
Типова кухня в трійці – прямокутна, з виходом на лоджію. Велика площа і зручні пропорції дозволяють створити зручну і функціональну планування.

Варіант 1: П-образна кухня з півостровом
Розміри і пропорції приміщення дозволяють розмістити гарнітур цікавою конфігурації. До стандартних шаф примикає барна стійка – при цьому зберегли правильний робочий трикутник (холодильник-плита-раковина). Над плитою можна розмістити купольну витяжку. На порожній стіні повісили телевізор. На балконі обладнали додаткові модулі для зберігання.
Думка експерта: перестановку раковини і електричної плити можна узгодити в спрощеній формі – за ескізом. Врахуйте, що якщо переміщаєте газову плиту, потрібно звернутися до міської службі газу.

Варіант 2: кутова кухня з обіднім столом
Меблі розставили досить стандартно: уздовж стіни розмістили місткий кухонний гарнітур, наприклад такий https://mebeltov.com.ua/ru/mebel-dlya-kuchni/kuhonnye-garnitury , а навпаки – розкладний обідній стіл. При такому плануванні не потрібно переносити комунікації – що дуже зручно для тих, кому потрібен швидкий ремонт. Думка експерта: узгодження не завдасть проблем – вам знадобиться тільки ескіз. Однак, якщо міняєте конфігурацію підлоги, то доведеться узгоджувати це за проектом від будь-якої проектної організації, що має відповідний допуск СРО.

Варіант 3: кухня з барною стійкою на лоджії
Лінійний гарнітур невеликого розміру заощадив місце для розміщення великого обіднього столу. На утепленій лоджії зробили додаткові модулі для зберігання і поставили барну стійку – must-have для власників квартир з красивим видом з вікна. Думка експерта: якщо ви плануєте поміняти покриття підлоги, то для узгодження вам знадобиться проект. Звичайну перестановку раковини і електричної плити можна узаконити за ескізом.