Реєстрація права власності на землю

43Оформлення земельних ділянок в Одесі по-новому

З 2013 року право власності на землю оформлюється відповідно до нових правил. Замість звичного держакту (Державного акта) видається новий документ, що підтверджує право власності на землю, а саме свідоцтво про право власності. Оформлення земельної ділянки, будь-то приватизація ділянки або отримання кадастрового номера (якщо в наявності держакт старого зразка) тепер здійснюється за допомогою звернення до кадастровому реєстратору в територіальний орган Госземаганства. Потім дані відзначаються в єдиному Державному реєстрі речових прав на нерухомість (Держреєстр).

Однак такий документ, як держакт на землю не скасовується і раніше є правовстановлюючим документом для власників, які здійснили оформлення ділянки на підставі первоотвода, наприклад, за рішенням органу виконавчої влади або іншим чином.

Оформлення земельної ділянки у власність – важлива дія, яким не варто нехтувати. Оформлення ділянки у власність обов’язково, і це обумовлено тим, що право власності в Україні виникає після його реєстрації, т. К. Відсутність оформленого права власності не дозволяє розпоряджатися землею.
Порядок оформлення земельної ділянки

З чого почати оформлення земельної ділянки? Оформлення земельних ділянок в Україні, зокрема в Одесі, зараз фактично розділене на два етапи. Перший – виготовлення землевпорядної документації спеціалізованою організацією і другий – реєстрація земельну ділянку в Держземагентстві і в органах Реєстраційної служби. Право власності на землю підтверджується видачею витягу з Держреєстру.

Зміни в законодавстві свідчать про те, що право власності на землю виникає лише з моменту державної реєстрації таких прав. Тільки отримавши на руки витяг з Держреєстру, оформлення ділянки за новими правилами вважається завершеним, що дає можливість здійснювати з ним різні цивільно-правові операції, а саме продавати, здавати в оренду тощо. (Ч. 9 ст. 79.1 Земельного кодексу України).

Однак у випадку, якщо право власності на землю виникло до 1 січня 2013 р воно визнається дійсним навіть за відсутності державної реєстрації.

На практиці оформлення земельної ділянки нашими фахівцями в Одесі та області включає в себе наступне:
правовий аналіз документів, їх підготовка та подання для державної реєстрації прав власності;
внесення всіх офіційних платежів;
представлення Ваших інтересів на підставі довіреності в реєстраційній службі;
консультування з питань оформлення.
Терміни і вартість:

Залежать від наявної документації та поточного стану справ.
Підсумок:

Свідоцтво про право власності на нерухоме майно
Витяг з реєстру прав на нерухоме майно.