Введення в експлуатацію об’єкта нерухомості

7Введення в експлуатацію об’єкта нерухомості (приватного житлового будинку, багатоквартирного житлового будинку, гаража та ін.) Відбувається згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» і залежить від складності будівлі або споруди. Перш за все, введення необхідний для того, щоб побудована, реконструйована будівля почала функціонувати. Введення в експлуатацію об’єктів нерухомості дає можливість підключити “життєво-важливі” комунікації, такі як водо-, газо- і теплопостачання.

Акт введення об’єкта нерухомості в користування

Введення в користування будинку або нежитлового приміщення підтверджується видачею та реєстрацією акту про введення в експлуатацію об’єкта нерухомості. Таким актом є сертифікат відповідності або декларація про готовність.

Стаття 32 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачає, що всі будівлі і споруди відносяться до різних категорій складності. Виходячи з цього, введення в користування підтверджує:

Декларація про готовність – для будівель і споруд І-ІІІ категорії складності (індивідуальних житлових будинків, садових і дачних будинків не більше 2-х поверхів, площею не більше 300 кв.м, а також господарських будівель і споруд на ділянці).
Сертифікат відповідності, що оформляється на об’єкти нерухомості IV-V категорії складності (торгові центри, заправки і т.п.).
В Одесі видачу та реєстрацію актів введення як житлових, так і нежитлових приміщень здійснює територіальне відділення Державної архітектурно-будівельної інспекції України (м.Одеса, вул. Канатна, 83).

Введення в експлуатацію будинку, нежитлового приміщення є процедурою, що передує одержанню свідоцтва про право власності в Державній реєстраційній службі (м.Одеса, вул. Старицького, 10а). Переклад нежитлового приміщення в житлове можливий тільки проходження процедури введення.

Введення в експлуатацію самобуду в Одесі

Самобуд на увазі під собою самовільно зведену споруду (будинок, нежитлове приміщення) без дозвільної документації на будівництво та відповідно без введення в експлуатацію. Процедура введення в експлуатацію самобуду залежить від дати споруди. Здача в користування самовільно побудованого будинку, прибудови в Одесі здійснюється за певними правилами. Детальніше про це написано тут.

Наша компанія надає допомогу в реєстрації декларації про готовність і отриманні сертифікату відповідності в м.Одеса та області на такі об’єкти нерухомості, як:

багатоквартирні будівлі, окремі квартири;
балкони і прибудови до квартир;
індивідуальні, дачні, садові будинки та прибудови до них (в т.ч. самобуди);
нежитлові приміщення, промислові будівлі та споруди, в тому числі підвищеної категорії складності.
Термін:

10 робочих днів.

Вартість:

Залежить від виконаної роботи.

Підсумок:

Декларація про готовність
або
Сертифікат відповідності.