Технічний паспорт на нерухомість

17Технічний паспорт на нерухомість – це документ, в якому зазначаються розміри і позначки про переобладнання будівель, приміщень за підсумками проведення такої процедури, як технічна інвентаризація.

У свою чергу, технічна інвентаризація – це комплекс робіт з обстеження, обміру будівлі, приміщення з метою визначення його стану, та внесення отриманих даних у спеціальну форму.

Інженер БТІ зобов’язаний зробити відмітку про самовільної переплануванні в техпаспорті, тобто відобразити всі зміни, зроблені без отриманого на те дозволу.

Відповідно до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації нерухомого майна від 10 липня 2001 № 582/5773 з 1 січня 2013 технічні паспорти на нерухомість мають право виготовляти не тільки комунальні БТІ, а й інші суб’єкти господарювання, які мають у штаті сертифікованих фахівців.

Замовлений технічний паспорт на нерухомість підкріплюється печаткою підприємства.

Технічна інвентаризація нерухомого майна

Технічна інвентаризація нерухомого майна здійснюється інженерами, які отримали кваліфікаційні сертифікати встановленого зразка. Техпаспорт можна зробити як на всю будівлю, так і на окремі його частини.

Коли технічна інвентаризація проводиться обов’язково?

Виготовлення технічного паспорта необхідно при оформленні новозбудованого будинку, узаконення перепланування або реконструкції, вступ у спадщину, при приватизації, виділ (розділі) майна, що перебуває у спільній власності, перед проведенням державної реєстрації права власності на незавершене будівництво та ін.

Техінвентаризації є затребуваною процедурою при проведенні операцій з нерухомим майном в Одесі та Києві. Найчастіше її може зажадати зробити одна із сторін при укладанні угоди. В інших випадках технічну інвентаризацію можна замовити за власним бажанням.

Технічний паспорт на квартиру

Багато хто вважає, що реконструкцію можна узаконити просто замовивши технічну інвентаризацію, але це не так. У техпаспорті відображається фактичний стан об’єкта і він не є правовстановлюючим документом на нерухомість, це лише інформаційно-довідковий документ, зроблений на вимогу замовника. Відсутність техпаспорта не позбавляє Вас права власності на квартиру або додому.

Після реконструкції без проведення технічної інвентаризації Ви не зможете отримати документ про введення в експлуатацію в Державній архітектурно-будівельній інспекції (адреса ДАБІ Київ: м.Київ, бульвар Лесі Українки, 26; адреса ДАБІ Одеса: м Одеса, вул. Канатна, 83) . І як наслідок не можна буде отримати свідоцтво про право власності на будинок або будь-який інший об’єкт в Реєстраційній службі (м.Одеса, вул. Старицького, 10а). Зробивши техпаспорт на квартиру в новобудові, можна подавати пакет документів на оформлення права власності.

Замовити технічний паспорт на квартиру, на будинок в Києві та в Одесі

Компанія «Нове БТІ» надає послуги з виготовлення, відновленню технічних паспортів на нерухомість житлового та нежитлового фонду в Києві, а також в Одесі та області. Якщо Вам необхідно отримати техпаспорт на квартиру, на будинок або нежитлове приміщення, то ми можемо його виготовити з мінімальними тимчасовими витратами.

Ви можете дізнатися, скільки коштує, замовити та отримати техпаспорт на квартиру, на будинок або інший об’єкт у нас в офісі. З кожним клієнтом, які замовлять у нас проведення техінвентаризації, ми укладаємо договір на надання послуги. Замовлений документ буде зроблений у строк, що не перевищує два тижні.

Процес виготовлення технічного паспорта виглядає наступним чином:

Виїзд фахівця «Нове БТІ».
Проведення необхідних замірів.
Відображення отриманих даних в техпаспорті.
Скільки коштує виготовлення технічного паспорта?

Вартість наших послуг залежить від фізичних параметрів об’єкта нерухомості. Сказати точно, скільки коштує техпаспорт можна, знаючи площу об’єкта, кількість кімнат.