Шість причин вкладати гроші в нерухомість Пхукета

Пхукет змінюється. І зміни ці настільки стрімкі і масштабні, що впливають на всі сфери життя острова. Експерти в сфері туризму, інфраструктури та будівництва розповідають, що відбувається на головному курорті Таїланду, і пояснюють, чому інвестувати в місцеву нерухомість треба саме зараз.

До 2025 року транспортна інфраструктура Пхукета зміниться до невпізнання. Ціни на нерухомість – теж
В середині 1970-х будівництво повноцінного аеропорту на Пхукеті здавалося вершиною розвитку його транспортної інфраструктури. Але з ростом туристичної популярності острова в 1990-х стало зрозуміло, що Пхукет гостро потребує нових дорогах і запуску додаткових видів транспорту.

Уже в 2000-х почалося будівництво тунелів і розв’язок, а за станом на кінець 2017 року:

зданий в експлуатацію новий термінал аеропорту, а його пропускна здатність збільшена до 12,5 млн пасажирів;
йде форсована підготовка до будівництва нової чотирьохсмуговій траси Ката – Патонг з двома тунелями через гірський хребет (здача в експлуатацію – 2024 рік);
розпочато розширення морського глибоководного порту для прийому великих пасажирських суден;
узгоджений проект легкої залізниці протяжністю 60 км (початок будівництва – 2018 рік, здача в експлуатацію – 2021 рік).
До 2025 року реалізація всіх цих проектів перетворить Пхукет. Острів позбудеться від автомобільних заторів і монополії таксі в віддалених районах, а час шляху до центрів торгівлі та розваг скоротиться до лічених хвилин.

Місцеві компанії вже спрогнозували зростання інтересу до нерухомості острова і почали забудовувати вільні ділянки. Це призвело до зростання ринкової вартості землі. Наступний різкий стрибок цін чекає готові квартири, а поки у інвесторів є запас в чотири-п’ять років для вдалих капіталовкладень.

Пхукет стане оазою для IT-стартапів
Згідно зі щорічним рейтингом Nomad List міста Таїланду регулярно потрапляють в ТОП-10 кращих місць світу для віддаленої роботи. Пхукет-таун ж входить в число 20 кращих міст для фрілансу.

Уряд Таїланду не залишило цю тенденцію без уваги. Так, в 2016 році прем’єр-міністр країни представив національний проект розвитку Пхукета як стартап-хаба Азії і центру передових технологій світового класу. В рамках проекту до 2020 року на острів залучать інвесторів, тут будуть створені комфортні умови для краудфандінга і IT-підприємців. Щоб відвідати казковий курорт, найдешевше купить залізничні квитки і дістатися до Києва, а потім літаком.

За прогнозами експертів SAYAMA Real Estate, стартапізація Пхукета призведе до стрибка цін на нерухомість, як це сталося в Силіконовій долині. Там за короткий час (2010 – 2013 рр.) Мікроринок нерухомості став аномально гарячим через інтенсивне попиту і обмеженої пропозиції. У покупців нерухомості на Пхукеті є всі шанси стати володарями великого «шматка пирога» за кілька років до того, як почнеться запекла боротьба за крихти.

Пхукет – багаторічний лідер туристичного ринку Таїланду та Азії
Пляжі Пхукета регулярно входять в десятку найкрасивіших у світі. Сьогодні дуже привабливими для інвестицій залишаються райони Ката і Карон. Навіть з відносно скромним бюджетом тут можна купити об’єкти, які будуть приносити стабільний валютний дохід вже сьогодні.

Через п’ять-десять років найбільш затребуваними стануть райони Сурін, Камала і Бангтао. У прибережних зонах цих пляжів ще є незабудовані ділянки, сюди заходять міжнародні готельні мережі (так, в 2013 році на пляжі Камала відкрився Hyatt Regency Phuket Resort), а місцева влада готує кілька великих проектів з розвитку інфраструктури. Наприклад, в 2016 році був затверджений проект будівництва парку біля пляжу Сурін. Облаштування пляжів розширить рекреаційні можливості Пхукета і закріпить його статус як туристичного лідера Південно-Східної Азії.

Сьогодні на першій береговій лінії перспективних районів Сурін, Камала і Бангтао ще є пропозиції щодо купівлі нерухомості. У міру розвитку і забудови районів виросте попит на оренду і істотно скоротиться число вільних для інвестування проектів.