Які бувають плити перекриття

житловий комплекс "Відрадний"

Загальновідомо, що перекриття є несучої горизонтальної конструкцією будь-якої будівлі і призначені для поділу між собою поверхів. Розрізняють горищні та міжповерхові типи. Під час будівництва і при подальшій експлуатації будинку, саме на перекриття лягає надзвичайно велике навантаження, так як, окрім своєї ваги, вони повинні витримати вагу розташованої над ними частини будівлі.

Основні елементи, що складаються з важких збірних залізобетонних плит, називають частинами перекриттів. Звукоізоляцію і тепло забезпечує верхня частина, а нижня виступає в ролі стелі.

У будівельному виробництві такі плити, як правило, роблять з бетону або залізобетону. Відмінною рисою ребристих залізобетонних конструкцій є наявність проміжку між ребрами, що становить близько 150 см. В якості перекриттів можуть також виступати залізобетонні балки, досить щільно пригнані один до одного. У таких випадках в балкових перекриттях між балками рекомендується вставляти особливі вкладиші і бетонувати утворився між ними проміжок.

Установка плити перекритіяВ список найбільш часто використовуваних типів плит можна додати сталекаменние перекриття. Придбати їх без особливих проблем можна в будь-якому магазині будівельних матеріалів, але монтувати краще в промислових умовах.

У житлових будинках або котеджах, що мають цегляні, блокові або бетонні стіни, найбільш часто в якості перекриттів застосовують залізобетонні конструкції. Їх розташовують як уздовж будівлі, так і поперек, в залежності від особливостей проекту. Матеріалом для плит, в цьому випадку, може бути легкий або звичайний важкий бетон марки 200 і більше. Дуже часто, з метою зменшення ваги плит, а також економії бетону, їх роблять з поздовжніми пустотами круглої форми. Ширина плит може коливатися в межах 600-2400 мм, при довжині 2400-6600 мм. При необхідності, для великих прольотів без додаткової установки опор, можуть бути випущені перекриття з довжиною конструкції до 12000 мм.

Стаття надана сайтом;stromat.com.ua/proizvodstvo/plity-perekryitiya.html