Вибираємо котеджне селище: крок за кроком

Ви задумалися про покупку заміської нерухомості? Тоді вам обов’язково знати кілька важливих правил при пошуку, виборі та купівлі земельної ділянки або будинку.

У цій статті мова піде про вибір земельної ділянки в централізованому котеджному селищі. Відразу варто пояснити, чому ми говоримо про централізований селищі. Справа в тому, що старі садівничі або дачні товариства, які дісталися нам у спадок від славного радянського часу – це формат архаїчний і приречений на повне вимирання в доступному для огляду майбутньому, як зовсім не життєздатний.

Майбутнє ринку заміської нерухомості за централізованими селищами або малоповерховими житловими комплексами, забезпеченими всіма інфраструктурними елементами. Згодом такі комплекси будуть становити частину міської агломерації, так званого метрополіса – злиття міста з малоповерхових передмістям. І це нормальний перебіг процесу урбанізації великих міст в розвинених і країнах, що розвиваються.

Купівля заміської нерухомості справа серйозна, найчастіше таке придбання здійснюється один-два рази в житті. А з огляду на описані вище тенденції розвитку ринку заміської нерухомості, купувати ділянку або будинок стоїть тільки в централізованому селищі.

Процес купівлі земельної ділянки можна розділити на наступні стадії:

Пошук ідеального місця
Вибір селища, ділянки, девелопера
Підготовка до покупки
Купівля
Рішення інших питань
Пошук місця

На стадії пошуку все залежить від вашого характеру, зайнятості та вимогливості. Середній цикл покупки заміської ділянки з моменту початку пошуку до завершення угоди з підписанням договору купівлі-продажу займає 1,5-2 місяці. При цьому мені відомі випадки, коли аналогічний цикл становив 1 рік і 4 місяці або, навпаки, 2 дня. Але такі випадки – велика рідкість, адже самі пошуки заміської нерухомості починаються задовго до приїзду в селище. Наберіться терпіння, емоційні покупки часто закінчуються зіпсованим настроєм, втраченим часом і грошима, а то і розглядами в суді.

З чого варто почати пошук заміської ділянки? Звичайно, з пошуку варіантів в Інтернеті. Варто зазначити, що сьогодні практично 100% пропозицій на заміському ринку представлено в мережі. Проте, коли ви досить вивчіть питання, не варто нехтувати старим і перевіреним способом – зателефонувати друзям і запитати, що вони порекомендують, на чому зупинилися вони самі і їхні знайомі.

Звичайно, слухати поради теж потрібно з оглядкою: необхідно зрозуміти, як давно ваш друг придбав собі земельну ділянку, як часто він буває в своєму селищі, чи живе він там, які дії робив зі своєю ділянкою, намагався щось будувати на ньому, підключати комунікації та інше. Адже велика частина потенційних проблем з девелопером і його селищем може проявитися не відразу, а через рік або півтора.

Але якщо вам все-таки пощастило з одним, і він вибрав якісний селище від надійного забудовника – не факт, що там залишилися вільні ділянки. В цьому випадку, врахувавши всі поради, неминуче повертаємося в Інтернет.

Ще до початку пошуків ви повинні зрозуміти, що неможливо знайти ідеальне місце, яке ви уявляєте собі, мріючи про заміський будинок. Однак це не привід опускати руки. Можливо, в процесі пошуку вдасться знайти інші переваги, про які раніше ви і не думали.

Пошук через інтернет я рекомендую систематизувати, а саме:

Визначтеся з критеріями пошуку (від і до): напрямок (шосе) на Коттеджный поселок Шато Ришелье на Новорижском шоссе, відстань від міста, площа земельної ділянки, природні характеристики, вартість, клас і статус селища, кількість ділянок в селищі
Введіть додаткові важливі параметри: обов’язкова наявність електричних потужностей мінімум 7 кВт на ділянку, центрального водопостачання, газопостачання, твердого дорожнього покриття, зливової каналізації, загальною охорони і КПП; наявність рекреаційних зон; наявність певних інфраструктурних елементів (наприклад, гостьова парковка, дитячий майданчик тощо.)
Ви шукаєте селище з єдиною архітектурною концепцією / стилістикою або вас влаштовує селище з ділянками без підряду на будівництво
Наявність керуючої компанії експлуатації в селищі
Додаткові опції або умови, які є принциповими саме для вас
Потім необхідно скласти щось на зразок таблиці, куди ви будете заносити відповідні варіанти, відзначаючи наявність параметрів, зазначених вище. Найчастіше на сайті селища вказана не вся інформація про продукт, і вам напевно доведеться зателефонувати за вказаними на сайті контактними телефонами і дізнатися у менеджерів компанії все цікавлять подробиці.

Будьте наполегливішим, задавайте, не соромлячись, всі питання по вашому списку, цікавтеся детально про сам селище, про комунікації, стадію готовності, вартість і її складові, терміни здачі, гарантії та ін. Все це допоможе вам порівняти вибрані селища і здійснити первинний відбір. Вторинний відбір ви зробите вже шляхом перегляду самого селища на місці і відвідування офісу девелопера.