Узаконення самобуду

47Самовільна споруда – це будь-яку будівлю, на яке немає документів про право власності або дозвільних документів на виконання робіт. В Одесі самовільне будівництво є досить поширеним явищем.

Як з’являється самовільне будівництво?

Самовільні споруди можуть з’являтися через незнання громадянами повною мірою законодавства або в результаті усвідомлених дій, адже отримання та узгодження документів, які дають право на виконання будівельних робіт являє собою складний і довгий процес. Однак особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво, прав власності на такий об’єкт не набуває. Тому, звести будинок і володіти ним, – це не одне і те ж.

На практиці склалася така ситуація, що сьогодні в Україні, зокрема і в Одесі, багато здійснюють будівельні роботи без реєстрації дозвільної документації. Такі громадяни сподівається на те, що без проблем узаконять все потім. Однак необхідно відзначити, що за таку дію передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, оплата якого надалі є обов’язковою умовою легалізації самобуду.

Узаконити самобуд: порядок і способи легалізації

Узаконити самобуд складно без допомоги юристів. Легалізація (реєстрація) – це процес офіційного визнання і закріплення органами державної влади прав на об’єкт нерухомості. Узаконивши будова, Ви отримуєте зареєстроване свідоцтво про право власності на нього.

Індивідуальні житлові, садові, дачні будинки, господарські будівлі та споруди, прибудови до них, виробничі будівлі можуть бути узаконені за певною процедурою, в процесі якої ми:

Укладаємо договір з клієнтом, в якому прописуються терміни, вартість і кінцевий результат (представництво інтересів клієнта здійснюється на підставі довіреності).
Виїжджаємо на місце.
Оформляємо дозвільну документацію на будівництво.
Виготовляємо техпаспорт.
Подаємо на реєстрацію декларацію про готовність об’єкта до експлуатації в Департаменті державної архітекурно-будівельної інспекції України в Одеській області (м.Одеса, вул. Канатна, 83).
Готуємо пакет документів для отримання свідоцтва в Реєстраційній службі (адреса: м Одеса, вул. Старицького, 10а).
Раніше процедура легалізації самобуду залежала від дати його споруди. Існував спрощений порядок легалізації самобудів, згідно з яким узаконити самобуд, зведений до 5 серпня 1992, а також в період з 5 серпня 1992 по 12 березня 2011 року, можна було за спрощеною процедурою відповідно до наказу Мінрегіону України від 19.03. 2013 № 95.

Починаючи з 2014 р легалізація таких об’єктів нерухомості, їх реєстрація в Державному реєстрі прав на нерухоме майно здійснюється у загальному порядку, за аналогією з оформленням прибудов. Для легалізації самовільних споруд площею більше 300 кв.м. додатково необхідно виготовлення технічного звіту.

Легалізація побудованого індивідуального будинку

Особи, що нехтують легалізацією будинку, ризикують залишитися без даху над головою. Оформлення у власність – процес, який є невід’ємною частиною життя будь-якого «власника» самобуду. Лише оформивши житло належним чином, можна з упевненістю назвати себе його власником.

Легалізація зведеного будинку має свої особливості. Реєстрація будови неможлива, поки не буде оформлена реєстрація землі. Оформлення будови на неоформленої землі відбувається в наступному порядку: спочатку необхідно належним чином юридично закріпити свої права на земельну ділянку, і тільки потім приступати до реєстрації будови. Тому часто легалізація приватного будинку займає більше часу, тому їй передує реєстрація ділянки.

Чому оформлення самобуду важливо

Особи, які узаконили зведену будівлю мають повне право продавати, здавати в оренду, дарувати, передавати у спадок свою законно придбану власність. Узаконене будова попросту перешкоджає шахраям заволодіти ним.

Слід зазначити, що реєстрації в Державному реєстрі прав на нерухоме майно підлягає будь-який тип об’єктів нерухомості, починаючи з житлових будинків і закінчуючи гаражем, сараєм або лазнею. Оформлення є обов’язковою частиною процесу становлення повноправним власником об’єкта нерухомості. Адже будь-яке зведену будівлю повинно бути узаконено, тобто Ви повинні оформити будинок так, як це регламентовано законодавством України. Без документа про реєстрацію прав будь-який будинок, яким би він не був, юридично таким не є.

З оформленням затягувати не варто. У житті часто бувають ситуації, коли документи потрібні «тут і зараз», і саме в цей момент розумієш сенс приказки: «Не залишай на завтра те, що можеш зробити сьогодні». Навіть знаючи всі тонкощі в процедурі оформлення, на це все одно необхідно час. У деяких випадках підготовка документів для реєстрації вимагає професійних знань. Точні і налагоджені дії наших співробітників при оформленні будівель в Одесі та області заощадить величезна кількість Вашого часу.

Узаконити самобуд – це не проблема для компанії «Нове БТІ». Ми надаємо послуги з оформлення побудованих без дозволу будівель і споруд, що включає в себе оформлення будинків, прибудов та ін.

Ми надаємо наступні послуги:

консультація фахівця;
представництво Ваших інтересів в органах державної влади та місцевого самоврядування;
допомога в реєстрації.
Термін:

Від 1 до 2 міс.

Вартість:

Залежать від наявної документації та поточного стану справ.

Підсумок:

Свідоцтво про право власності на нерухоме майно
Витяг з реєстру прав на нерухоме майно
Технічний паспорт на об’єкт нерухомості.