Заміна електропроводки в квартирі

Одним із наймасштабніших і скрутних ремонтних робіт є заміна електропроводки. Існує кілька способів електромонтажу. Вибирати який саме варто використовувати в будь-якому приміщенні слід тільки після готового плану подальших ремонтних робіт.
Наприклад, якщо при обробці приміщення буде використовувати такий матеріал, як гіпсокартон, то електропроводку слід поміщати в спеціалізовану трубку- гофру, яка захистить дроти від механічних пошкоджень. Особливістю гофри є те, що матеріал з якого вона виготовлена, не береться до горіння і при загорянні саме згасає.
Також необхідно продумувати подальший ремонт для того, щоб вирішити, де прокладати дроти відкрито, а де стоїть помістити всередині стіни. Якщо в приміщенні плануються підвісні стелі, то прокладаючи провід на стелі – можна їсти залишити відкрито, а ось, спускаючи зі стін, вже варто заховати в стіну, для естетичності.
У деяких приміщеннях в стінах вже прокладені гофри для проводів. Це значно полегшує процес заміни електромонтажу, але ускладнює в тому плані, що ці трубки можуть бути розташовані не зовсім так, як було задумано. Також, бувають і такі моменти, що протягнути дроти в готові гофри вдається не завжди, адже найчастіше трубки забиті дрібним стінним сміттям (штукатуркою) або будівельним розчином.
Якщо необхідно вивести проводку в іншу кімнату, можна вивести її через порожнечі, наявні в стінах.
Крім перерахованих способів, існує ще й такий, як прокладання проводки в гофре під покриттям підлоги або стяжкою підлоги. Але, як відомо, це не найвдаліший і безпечний спосіб розташування проводів. Таке розташування може привести до сумних наслідків. Адже навіть звичайна заміна плінтусів, при необережності, може пошкодити провід. І в разі, коли потрібно буде знову замінити проводку, доведеться розкривати підлоги. А якщо спробувати обійтися без розтину підлоги, простягнувши новий провід по трубкам- буде значно складніше це робити, ніж на стінах.

Адже під підлогою трубки будуть зігнуті неоднократно.Поетому кращим способом буде задуматися про роз’єднання проводів, разъдинитель купить можна напріммер за посиланням. Виходячи з цього всього, можна сказати, що розташування проводки під підлогою – найбільш незручний і небезпечний спосіб і застосовувати його необхідно дуже рідко, тільки в разі потреби.

Замінювати проводку в усьому приміщенні відразу-займе багато часу і коштів. Якщо ремонт проводиться поступовий (спочатку в одній кімнаті, потім в інший), то і замінити електропроводку можна також поступово. Робити це необхідно в певній послідовності. Для початку слід видалити старі дроти в ремонтованої кімнаті і замінити їх на нові. При завершенні цієї процедури, необхідно вивести один провід в наступну кімнату, де буде виконуватися заміна проводки. Довжина проводу повинна бути достатньою для прокладання його до наступного місця з’єднання. Найкраще буде, якщо дроти вистачить до розгалужувальної коробки або до електролічильника.