Як вибрати міжкімнатні двері?

Не секрет, що бажання кожного – це красива затишна квартира або будинок, де створений і втілений в реальність інтер’єр приносить щоденну радість, тепло і особливу рідну атмосферу. Далеко не останню, а швидше за все одну з головних ролей у формуванні індивідуального стилю грають міжкімнатні двері.

Будучи функціонально значущим елементом інтер’єру, міжкімнатні двері повинні відповідати численним вимогам і правилам створення стильової спрямованості одночасно в двох суміжних приміщеннях. Вони повинні гармоніювати в рівній мірі з обробкою стелі, стін, підлоги і перегукуватися з елементами декору за допомогою своєї форми, фурнітури, кольору, індивідуальних особливостей.

Вибір конструкції за способом відкривання
Щоб визначитися і зробити правильний вибір, слід ознайомитися з характеристиками того чи іншого варіанту міжкімнатних дверей. Спочатку вірний підхід, з точки зору об’єктивної оцінки площі самого приміщення, допоможе зупинитися на більш відповідної моделі. Спосіб відкриття дверей – одне з основних її якостей, які потребують особливої ​​уваги.

За вказаним критерієм міжкімнатні двері підрозділяються на:

митників, що представляють собою конструкцію з можливістю відкривання у двох напрямках; можуть бути одне, і двопільними і виробляються в основному зі скла, пластику, алюмінію; не є герметичними, в зв’язку з чим в житлових приміщеннях практично не використовуються; основна область застосування маятникових дверей – громадські місця з необхідністю забезпечення підвищеної пропускної здатності в обох напрямках;
орні двері – найпоширеніший і затребуваний варіант міжкімнатних дверей; також можуть мати одне або два полотна з відкриванням в одну зі сторін, в залежності від чого поділяються на ліві і праві; відрізнити одну від одної не складно: для цього слід стати з боку напряму відкриття і в разі необхідного розташування петель справа – двері права, а зліва – відповідно ліва; вагомий аргумент, що виключає застосування орних дверей в квартирі – її малі недостатні габарити;

розсувні двері, так звані двері-купе, є одно- або два полотна, що пересуваються вздовж стіни або перегородки; дуже практичні, не вимагають місця і стають все більш популярними; принцип відкривання грунтується на наявності спеціальних направляючих – рейок, встановлюваних трьома способами: тільки вгорі, тільки внизу або зверху і знизу одночасно; найбільш надійний і довговічний останній варіант, в той час як естетичніше виглядають двері, які рухаються по верхній направляє; один з істотних «мінусів» розсувних дверей – це відсутність достатньої герметичності, в результаті чого не забезпечується потрібна звуко- і светоізоляція; відсутня перешкода і для проникнення запахів;
складні двері, іменовані просто «гармошка», являють собою конструкцію з декількох панелей, що складаються при відкриванні; панелі з’єднані спеціальними петлями і пересуваються за допомогою ролика в більшості випадків по верхній рейці; пересування відбувається плавно і практично безшумно завдяки підшипника, вбудованому в роликовий механізм; надійну фіксацію двері забезпечують так звані стопори; складані двері зручна для невеликої квартири, але недовговічна в зв’язку з великою кількістю сполучних елементів; крім того такі двері не забезпечує належну звуко- і теплоізоляцію;
Стаєнні двері до теперішнього часу не мали достатнього поширення, але почали отримувати визнання як практичний варіант особливо на кухні; такі двері складається з верхньої і нижньої частин, здатних відкриватися незалежно один від одного; верхня частина служить засобом для додаткового провітрювання, а нижня – в той же час перегороджує доступ на територію кухні;

Типи матеріалів для міжкімнатних дверей
Крім конструктивних особливостей відкривання дверей, важливим фактором для здійснення вибору є матеріал виготовлення. Оскільки зовнішній вигляд, естетика, функціональність і довговічність дверей безпосередньо залежить від її структурного наповнення, а моно і комбінованих варіантів дуже багато, то вивчення асортименту пропонованих моделей, їх достоїнств і недоліків – обов’язкова умова для подальшої благополучної експлуатації.

Основні матеріали для виготовлення дверей наступні:

дерево;
МДФ, ДВП, ДСП;
пластик;
мезонітовие двері (використовується комбінація матеріалів);
Скло;
алюміній.

Двері з дерева
Розглядаючи дерево як матеріал для виготовлення дверей, можна відзначити його природну красу, високий якісний показник, довговічність, міцність, екологічність. Для виробництва міжкімнатних дверей використовують деревину як недорогих порід (сосна, ялина), так і представляють велику цінність (червоне дерево, дуб). Готові зразки покривають захисними (антисептиком з ефектом тонування) та оздоблювальними складами (лак, морилка). Таке покриття зменшує різного роду впливу, тим самим збільшуючи термін служби міжкімнатних дверей.

Дерев’яні двері можуть виготовлятися з клеєного під високим тиском масиву, дотримуючись умова різноскерованості волокон. Така технологія дозволяє зменшити сприйнятливість матеріалу до змін температури і вологості в приміщенні. Оскільки головним недоліком дверей з дерева є непереносимість стану підвищеної вологості в приміщенні, то зазначений технологічний прийом має особливе значення.

Вибираючи дерев’яні двері наприклад тут https://www.stroy-dom.kiev.ua/dveri/mezhkomnatnye-dveri/manufacturer/fado , слід зупинятися на моделях тільки великих, що мають певний статус виробників. Після вже відбулася покупки важливо витримати семиденний перерву і дати двері «акліматизуватися» до параметрів приміщення. Тим самим можна уникнути вторинної перевстановлення деформованого полотна.

Двері з МДФ, ДВП, ДСП
Конструкція двері з МДФТакой деревоподібний матеріал як МДФ заслужено користується визнанням і популярністю. Сучасний матеріал поєднує всі позитивні якості натурального дерева і повністю виключає його недоліки. Маючи високу гідрофобністю, підвищеною щільністю, красивим зовнішнім виглядом, довговічністю МДФ все більшою мірою використовується при виробництві міжкімнатних дверей. Такі двері нітрохи не поступаються за своїми експлуатаційними якостями дверям, виготовленим з масиву. Суттєва перевага в даній ситуації – їх значно менша вартість.

Розглядаючи самі бюджетні варіанти заповнення дверних прорізів – ДВП і ДСП – слід відзначити їх головна перевага – невисоку вартість і водостійкість. У той же час не відрізняються вони оригінальним зовнішнім виглядом, а також довговічністю.

Двері із пластику
Пластикові двері представлені в основному моделями у вигляді розсувних і складних конструкцій. Перші стають все більш популярними. Розсувні двері з пластику мають масу варіантів обробки, індивідуальних особливостей дизайну, що відрізняються своєю виразністю і неповторністю. Це може бути ламінат або шпон, в будь-якому випадку почуття розчарування не виникне, оскільки співвідношення «ціна-якість» більш ніж вигідно. Двері із пластику абсолютно не сприйнятливі до високої вологості, вимагають мінімум турбот і догляду, мають відмінні показники по звуко- і теплоізоляції.