Монтаж електропроводки в будинку

Монтаж електропроводки в будинку – процес прокладки і правильного приєднання проводів, з метою створення розгалуженої системи електропостачання житлового будинку або квартири. Для того щоб змонтувати робочу електропроводку в будинку, необхідно зовсім небагато, а саме знати, що струм йде від фази до нуля через електроприлади підключені до відповідних провідникам.

Розглянемо як виконати монтаж на прикладі приватного будинку (в квартирі, все те ж саме) Отже, по порядку:
вибір матеріалу
Іноді може здатися, що це найпростіше, але варто зауважити, що саме правильний підбір перерізу проводів дасть вам гарантію, що ви не згорите. І при першій навантаженні ваші дроти не згорять.

Відповідно до сучасних стандартів, прокладка проводки в будинках і квартирах допускається мідними (алюмінієві заборонені) проводами перетином від 1,5 мм² до 6 мм², при цьому на силові розетки (ті, що живлять потужні електроприлади необхідно перетин дроту 4 або 6 мм ²), а на освітлення допускається перетин в 1,5 мм². Марки найбільш використовуваних проводів ВВГнг (жорсткий дріт, в якому кожен провід складається з однієї цільної жили) і ПУГНП (м’який, дроти якого складаються з декількох жилок). Марка будь-якого проводу в електромагазінах вказує також на число жив (напр. ВВГ 3 * 2,5, вказує що це жорсткий мідний дріт, що складається з трьох жив мають перетин 2,5 мм² (на лексиконі електриків, «2,5 квадрата»). зручніше брати дроти марки ПУГНП, тому що вони м’які і легше монтуються. Необхідно враховувати, що м’які дроти можна використовувати тільки при наявності легкого доступу до них (в кабель-каналах).

З іншого матеріалу вам знадобляться: розподільні коробки, розетки, вимикачі (вони можуть бути як врізні, так і накладні), клемні колодки (стискання, так як скручування заборонені і вважаються небезпечними), електричний щиток (якщо вмонтовуєте в будинку / в квартирі / на вулиці, якщо монтаж на сходовому майданчику, він не потрібен), підставка для електролічильника (якщо щит не передбачає його розміщення всередині себе) і вуличні стискання (ті що з’єднують дроти що йдуть від опори ЛЕП наприклад такий шо 110 до дому і провід йде в будинок на лічильник ), такі стискання ам будуть не потрібні якщо ви монтуєте в квартирі. Крім цього вам знадобиться монтажний інструмент: пасатижі, бокорізи, ніж (можна використовувати паперовий, зручніше), молоток, дриль та інше. Якщо ви плануєте прокладати відкриту проводку (рекомендується в дерев’яних будинках), можна використовувати електротехнічні короби (кабель-канали), які добре виглядають і гофру, для монтажу на вулиці.

Важливо знати: більшість видів проводів мають жили з ізоляцією різних кольорів, які використовують для полегшення монтажу. В однофазної системі (на 220 В):

Червоний, сірий або чорний провід в двох / трьох-жильному використовуються в якості фазного провідника
Блакитний або білий використовуються в якості нульового проводу
Жовтий, жовто-зелений або зелений використовуються в якості заземлюючого провідника
трохи термінів
Щоб не губитися тут наведу список деяких термінів які використовують електрики

Підвідний кабель – провід йде від опори ЛЕП (в народі “від стовпа”) до приватних будинків і котеджів. У багатоквартирні будинки він підводиться під землею.
Лінія введення – кабель / провід йде від ізоляторів на будинку до електролічильників, який найчастіше розташовується в будинку. Для лінії введення частіше використовується мідний кабель ВВГ 2 * 6 або ВВГ 3 * 6 або більшого перетину.
З чого почати
Якщо ваш будинок новий, то починати треба з прокладки проводки в будинку, закінчуючи щитком. При заміні старої проводки, все робиться аналогічно.

Для того щоб почати, потрібно приблизно уявити де ви будете розміщувати розетки і вимикачі, а також розподільні коробки, як будете прокладати дроти. Накресліть схему, де і що ви будете розмішати. Після цього поставте в намічених місцях розподільні коробки і електрощит з автоматами, пам’ятайте проводку починати треба монтувати зверху. Якщо у вас є стара проводка в будинку (в квартирах вона зазвичай прихована в стіні, і її спочатку треба промацати за допомогою дистанційного індикатора напруги, якщо тільки ви не плануєте прокласти зовнішню проводку), то ви можете акуратно відкріпити від стіни не пошкоджуючи її, щоб вона не заважала вам монтувати нову, таким чином, вам знадобиться відключати весь будинок тільки на завершальній фазі (хоча деякі кімнати можливо доведеться відключати в ході монтажу). Після установки коробок і щита, прокладете і заведіть в коробки і щит проводи, які не під’єднуючи їх.