Фінський будинок з сип-панелей

Якщо Ви тільки починаєте знайомитися з різними технологіями будівництва, то запросто можете розгубитися в різноманітті пропозицій і формулювань.

Давайте спробуємо розібратися, що ж таке фінський будинок з сіп панелей і чим він відрізняється від канадського будинку, побудованого за тією ж технологією. Відповідь проста – країною, в якій він побудований. Жарт. А якщо серйозно, то поняття «фінський» або «канадський» нічого не говорять про технології, але часто використовуються будівельними компаніями для того, щоб підкреслити енергоефективність будинків з СИП-панелей.
Відмінності ж в американському і скандинавському підходах виникають на етапі зведення будівлі.

При будівництві фінського будинку використовуються фундаменти двох типів: утеплена шведська плита (УШП) і фінська утеплена плита (ФУП)
УШП – це величезна корито з пінопласту високої щільності, в якому заливається тонка бетонна плита з ребрами жорсткості, а в цю плиту відразу закладаються всі комунікації, включаючи систему опалення водяними теплими підлогами.

Рішення геніальне по суті і універсальності підходу. Так як одним ударом побивається відразу декілька зайців. Правда у УШП є два недоліки, перший пов’язаний з труднощами зведення на місцях мають значний ухил, другий – низька висота цоколя (30см).
У цих випадках на допомогу приходить другий тип фундаменту, який іноді називають «фінської утепленій плитою». Суть досить проста, робиться мелкозаглубленний стрічковий фундамент з опорної підошвою (п’ятою), потім йде зворотна засипка грунтом, утеплення і зверху армована товста стяжка, також із закладеними в ній комунікаціями і системою водяних теплих підлог.

Фінські будинки – це втілення традицій жителів скандинавських країн, які поважають природу і живуть на самоті з нею. У цих красивих місцях з суворим кліматом особливе значення мають надійність і енергоефективність житла. Конструкції таких будинків дуже прості і лаконічні, не містять непотрібних компонентів, завдяки чому відрізняються функціональністю і довговічністю.
Останнім часом в українському житловому будівництві популярністю став користуватися еко стиль, а саме – натуральні матеріали, природні кольори, затишна простота. Багато жителів нашої країни хочуть купити фінський будинок за містом і забезпечити собі комфортне житло далеко від галасливих доріг і інших “принад” цивілізації. А найвимогливіші з них не бажають вибирати один з вже готових фінських будинків і вирішують побудувати своє неповторне житло за індивідуальним проектом. Обидва варіанти сьогодні цілком здійсненні: у продажу є безліч елітних заміських будинків.

Джерело: Экопан