Батл експертів: прогноз цін на житло в Києві в 2015 році

68Думки провідних експертів про перспективи ринку нерухомості розділилися.

Зовсім недавно Domik.ua публікував думку віце-президента Міжнародної федерації нерухомості FIABCI-Україна Олександра Бондаренка про перспективи київського ринку житла: він вважає, що ринок вже майже досяг «дна», до кінця року ціни знижуватися не будуть або знизяться незначно, а в 2016 -м ринок чекає зростання. Докладніше про це читайте за посиланням

Однак, його колега, президент спілки фахівців з нерухомості Олександр Рубанов, як виявилося, з ним не згоден і вважає, що до кінця року ринок просяде ще на 25%. Експерт пов’язує це з слабшанням купівельного попиту, який, у свою чергу, обумовлений політичною і економічною нестабільністю. З цієї причини забудовникам доведеться знижувати ціни, щоб залучити покупців.

Власне, вони їх вже знижують – у більшості провідних будівельних компаній практично постійно діють знижки в розмірі 10-30%. Але прайсова ціна найчастіше не змінюється.

На думку аналітиків Domik.ua, до кінця року на ринку нерухомості збережеться бічний тренд: середня ціна залишиться стабільною, але в окремих сегментах вірогідні коливання. Найвищий попит ми сьогодні спостерігаємо в сегменті новобудов – як на вторинному ринку, так і від будівельників. У майбутньому ця тенденція, швидше за все, збережеться. Стрімке зниження можливо тільки в разі чергового знецінення гривні – на 20% і більше. Звичайно, в майбутньому бічний тренд обов’язково зміниться висхідним або низхідним, але поки про це говорити рано.

Однак, крім професіоналів ринку, є ще й аматори, які пророкують стан справ на ринку часто навіть краще. За останні 8 років на форумі Domik.ua сформувалася така група експертів – це форумчани, які активно цікавляться нерухомістю та регулярно беруть участь у нашому традиційному конкурсі прогнозів. Хтось із них обґрунтовує своє бачення тенденцій ринку в темах форуму, хтось – лише приймає участь у голосуванні. Але головне – експерти форуму з року в рік безпомилково або майже безпомилково визначають, скільки ж коштуватиме квадратний метр на кінець періоду. Підтверджують це і медалі конкурсу – в арсеналі деяких форумчан вже більше десятка золотих і срібних нагород.
Не виключено, що і цього разу прогноз форумчан виявиться найбільш точним. Навіть незважаючи на всі труднощі прогнозування в нинішніх умовах.
Джерело: domik.ua